Kaj smo počeli v oktobru in novembru?

V oktobru in novembru se je dogajalo veliko lepega.

Pri MAT smo se učili o denarju in organizirali tržnico, na kateri so učenci prodajali svoje šolske pripomočke ter jih kupovali s papirnatim denarjem. Pri SPO smo se učili o prometu in izdelovali prometne znake. Spoznavali smo tudi, kako se predmeti gibljejo in za potrebe pouka so učenci v šolo prinesli kar svoje igrače. Nuška pa nam je pri GUM predstavila inštrument, ki ga igra – violino.

V sodelovanju z ZD Idrija smo organizirali zdravstveno vzgojo, na kateri smo se veliko podučili o osebni higieni.

19. 11. 2021 smo imeli naravoslovni dan in obeležili tradicionalni slovenski zajtrk. Učenci so od doma prinesli prte za mizo, dekoracijo, krožnike in prtičke ter se zares dobro pripravili na ta “poseben zajtrk”. Učenci so spoznali tudi pravila zdravega prehranjevanja in izdelovali plakate s primeri zdravih obrokov.

V novembru smo tudi obiskali knjižnico ter poustvarjali literarno delo, ki nam ga je prebrala knjižničarka Martina.

Konec novembra smo organizirali še tehniški dan, na katerem smo izdelovali razredno praznično dekoracijo ter okraske iz das mase. Otroci so pokazali veliko mero ustvarjalnosti in delavnosti. Naš razred pa je dobil povsem novo podobo.