Dnevni arhiv: 20. decembra 2021

1. Dan v CŠOD Medved

Danes, 20. 12. 2021, je bil za 2.c razred težko pričakovan dan, ko smo se odpravili v CŠOD Medved. Zjutraj smo se v šoli testirali in k sreči se je vse izšlo tako, da smo se lahko odpravili proti Medvedjemu Brdu. Po poti so nam učenci, ki živijo v Gorah, Dolah in na Jeličnem vrhu pokazali, kje so doma.

Okrog 9.45 smo prispeli na Medvedje Brdo. Polni pričakovanj so se otroci namestili po sobah ter pričeli s postiljanjem postelj. No, to bo potrebno doma še malo vaditi. 🙂 Učiteljice smo seveda priskočile na pomoč. Ko so so bili kovčki in potovalke pospravljene, smo se odpravili na sprehod v okolici šole. Sledilo je kosilo, po kosilu malo počitka, za tem pa igre na snegu. Z bobi smo se odpravili na bližnji hrib, kjer se je pravo veselje na snegu šele začelo. Otroci so se vozili z bobi, izdelovali iglu iz snega, se v njem igrali … domišljija ni poznala meja. Sami so se zelo dobro zaposlili ter se zares zabavali. Imeli smo tudi srečo z vremenom, celo popoldne nas je namreč grelo sonce.

Sledila je popoldanska malica. Očitno je otroke sneg zelo zlakotil, saj so pojedli vso sadje, ki so ga v kuhinji pripravili, pa ga niso pripravili malo.

Popoldne smo spoznavali še čarobno vesolje, se podučili o planetih, Zemlji, dnevu in noči. Nato smo pojedli okusno večerjo. Zvečer smo opazovali luno skozi teleskop in prepoznavali različna ozvezdja. Zelo lepo se je videlo ozvezdje orion.

V vmesnem času so otroci imeli tudi nekaj prostega časa po sobah. To je bilo dogajanja! 🙂 Očitno so tako veseli, da so v šoli v naravi, da se je iz sob slišalo samo smeh, zelo glasno klepetanje in vriskanje.

Po večernem programu je sledilo tuširanje, umivanje zob in nato spanje.

Sedaj ko otroci samostojno tuširajo, pa ima učiteljica čas za objavo te novičke. 🙂

Bil je zares krasen dan!

Kaj smo počeli v oktobru in novembru?

V oktobru in novembru se je dogajalo veliko lepega.

Pri MAT smo se učili o denarju in organizirali tržnico, na kateri so učenci prodajali svoje šolske pripomočke ter jih kupovali s papirnatim denarjem. Pri SPO smo se učili o prometu in izdelovali prometne znake. Spoznavali smo tudi, kako se predmeti gibljejo in za potrebe pouka so učenci v šolo prinesli kar svoje igrače. Nuška pa nam je pri GUM predstavila inštrument, ki ga igra – violino.

V sodelovanju z ZD Idrija smo organizirali zdravstveno vzgojo, na kateri smo se veliko podučili o osebni higieni.

19. 11. 2021 smo imeli naravoslovni dan in obeležili tradicionalni slovenski zajtrk. Učenci so od doma prinesli prte za mizo, dekoracijo, krožnike in prtičke ter se zares dobro pripravili na ta “poseben zajtrk”. Učenci so spoznali tudi pravila zdravega prehranjevanja in izdelovali plakate s primeri zdravih obrokov.

V novembru smo tudi obiskali knjižnico ter poustvarjali literarno delo, ki nam ga je prebrala knjižničarka Martina.

Konec novembra smo organizirali še tehniški dan, na katerem smo izdelovali razredno praznično dekoracijo ter okraske iz das mase. Otroci so pokazali veliko mero ustvarjalnosti in delavnosti. Naš razred pa je dobil povsem novo podobo.